Türkiye Fulbright Derneği

Türkiye Fulbright Derneği’nden

Derneğin Olağan Genel Kurul toplantısı üyelere daha önce duyurulduğu gibi 22 Kasım 2023 tarihinde yeni yönetim ve denetim kurulu üyelerinin seçilmesi için gerçekleştirilmiştir. Oylama sonucunda Yönetim Kurulu üyeleri belirlenmiş ve bu üyeler kendi aralarında görev dağılımını aşağıda belirtilen şekilde gerçekleştirmiştir:

Yusuf Kağan Kadıoğlu                        (Başkan)
Fetih Yıldırım                                          (Başkan Yardımcısı)
Nurdan Kalaycı                                      (Sayman)
Recep Boztemur                                    (Yönetim Kurulu Üyesi)
Şinasi Ellialtıoğlu                                  (Yönetim Kurulu Üyesi)
Müge Akın                                                (Denetleme Kurulu Başkanı)

Türkiye Fulbright Derneği, 1992 yılında Türkiye Fulbright Eğitim Komisyonu’nun 1950 yılında faaliyetlerine başlamasını takiben Fulbright programından yararlanan Türk bursiyerleri ve Türkiye’yi ziyaret etmiş ABD bursiyerleri arasında Senatör Fulbright’ın ideallerine hizmet ederek profesyonel bağları güçlendirmek amacıyla kurulmuştur. Dernek yönetmeliğine ve üye olmak isteyenler için üyelik formuna www.turkiyefulbrightdernegi.org.tr adresinden ulaşılabilir. Üyelik bilgilerinde (telefon numaraları, adresler, e-posta ve benzeri) değişiklik olan mevcut üyelerimizin de üyelik formunu doldurmalarını rica ediyoruz. Böylelikle kayıtlarımızı güncel tutabilmemiz mümkün olacaktır. Bu bilgiler istendiği taktirde e-posta yoluyla da tarafımıza ulaştırılabilir (E-posta adresimiz: [email protected]). Üyelik kayıtlarımızın güncel ve doğru olması oldukça kalabalık olan Fulbright ailesinin üyesi olan tüm bireylerle iletişim kurmayı kolaylaştıracaktır.

Dernek, bünyesine ülkemize son dönemlerde dönüş yapmış bulunan genç Fulbright mezunlarını dahil etmek için özellikle isteklidir. Böylelikle, dernek görevlerinin büyük bir bölümünün ülkenin tüm bölgelerindeki daha genç ve/veya daha yeni üyeler tarafından üstlenilmesi sağlanacaktır. Üyelerimize web sayfamız üzerinden dernek ile ilgili haberleri vermek için ve gelecekteki faaliyetlerimizle ilgilenen herkesi bilgilendirmek için gayret edeceğiz. Unutmayın ki herhangi bir STK, ancak üyesi olarak sayılan bireylerin kolektif dayanışma ruhu ile güç kazanır.  Bizler, derneğimizin dünyanın ihtiyaç duyduğu barış, istikrar ve sürdürülebilirlik konularında yapıcı katkısını ayakta tutabilmek için Derneğe katılarak yanımızda yer almak isteyen herkesin aktif desteğine ihtiyaç duymaktayız ve üyelik şartlarını taşıyan herkese davetimizi yollamaktayız.

Yönetim Kurulu